Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  genelgenel  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Küçük kadınlar fan sitesine hoş geldiniz..

hande nın yepyenı röportajı

YazarMesaj
ipek*
Admin
Admin
ipek*

hande nın yepyenı röportajı  Empty
MesajKonu: hande nın yepyenı röportajı    hande nın yepyenı röportajı  EmptySalı Tem. 27, 2010 4:40 pm

İzleyici olarak katıldığı ‘Komedi Dükkanı’nda keşfedilen Hande Soral ‘Küçük Kadınlar’hande nın yepyenı röportajı  Foolisha Armağan karakteriyle ekranlara geliyor. Psikoloji üzerine eğitim alan Soral “Oyuncular içinde onları tanıyan biri, psikoloğun olması gerekiyor. İleride bunu yapabilirim” diyor

İzleyici olarak gittiği “Komedi Dükkanı” programında sahneye çıkarak performansıyla yapımcının dikkatini çeken Hande Soral, bugünlerde “Küçük Kadınlar” dizisindeki Armağan karakteriyle dikkat çekiyor. İnegöl’den İstanbul’a psikoloji okumak için gelen Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümü son sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Hande Soral “Eğlence olsun diye çıktığım sahne, hayatımın dönüm noktası oldu” dedi.

İzleyici olarak katıldığınız “Komedi Dükkanı” programında sahneye çıktınız. Oyunculuğa adım atma hikâyenizden biraz bahseder misiniz?
Oyunculuk hobi olarak yaptığım bir şeydi. Okula gittiğim için bir türlü bununla ilgili çalışmalara girememiştim. Yüksek lisansımı yaptıktan sonra oyunculukla ilgili bir şeyler yapmayı planlıyordum ama planlarımın dışında gelişti her şey. Oyunculuk “Komedi Dükkanı”yla tamamen tesadüfen karşıma çıktı. Sahneye birini alırlarken ben çıkmak istedim. Tamamen eğlenmek amaçlı çıkmıştım. Program bittikten sonra kapıda yapımcı beni yakaladı ve “Görüşmek istiyoruz” dedi.

‘Çocuk suçlularla çalışacağım’

Psikoloji okuyorsunuz. Okul bittikten sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Her psikoloji öğrencisi gibi ben de klinik psikoloji mastırı yapıp psikolog olmayı hayal ediyordum. Bu biraz daha şekillendi ve adli psikolojiye yöneldim. Şimdi hâlâ adli psikoloji çok ilgimi çekiyor. Bunun içi çalışmalar yapıyorum. Önümüzdeki hafta Sivil Toplum Kuruluşları ile çalışmaya başlayacağım gönüllü olarak. Çocuk suçlularla birlikte çalışacağım. Islah evlerine girip onlarla zaman geçireceğiz. Onları tanıyacağız, oyunlar oynayacağız, kendimizi tanıyacağız. Hayallerimde hiçbir şey değişmedi. Adli psikoloji bana çok sıcak geliyor. Onun dışında oyunculukla ilgili bir eğitim de almayı düşünüyorum.

Neden adli psikoloji bu kadar ilginizi çekiyor?
Neden olduğunu aslında bilmiyorum ben de. Dört yıl içinde fikirleriniz şekilleniyor. Belki de her şeyin zorunu seven bir insan olduğumdandır. Bir suçluyla birlikte aynı odada kalabilmek birçok insanı korkutabilir. Geçen yıl da Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde bir projemiz vardı. Orada kronik hastalarla çalıştım ama benim aklım orada yatan adli suçlulardaydı.

‘Birbirimizin açığını kapattık’

Hem psikoloji hem oyunculuğu bir arada götüreceksiniz o zaman?
Evet kesinlikle ikisini bir arada yapacağım. Belki de ileride ikisini birbirine entegre edip oyuncu psikoloğu olabilirim. Böyle bir düşüncem de var. Çünkü Türkiye’hande nın yepyenı röportajı  Foolishe oyuncu psikoloğu çok az. Mesela oyuncu psikoloğu ayrıdır. Onlara yardımcı olabilmek için onları tanımak lazım. Oyuncular içinde onları tanıyan biri psikoloğun olması gerekiyor. Ben ileride böyle bir şey yaparım.

İlk deneyiminiz ve ilk başrolünüz. Oyunculuğa tesadüfen başlayan biri olarak zorlandınız mı?
Zorlanmadım demek ukalalık mı olur bilmiyorum ama herkes bana çok yardımcı oldu. Hep birlikte bu işin üstesinden geldik. Hepimiz çok genç ve tecrübesizdik. Aramızda en tecrübeli Ekin Türkmen’hande nın yepyenı röportajı  Foolishi. İyi kotardık diye düşünüyorum. Birbirimizin açığını kapattık diye düşünüyorum.

Dizide evin babası modeli, erkeksi tavırları olan Armağan karakterini oynuyorsunuz. Rolle ilgili bir ön çalışmanız oldu mu?
Bugüne kadar birçok çocuk oyununda oynadım ve hepsinde erkeği oynuyordum. Neden böyle bir durum var bilmiyorum. Bende bir şey var galiba (Gülüyor) Armağan 17 yaşında. Ben de kısa bir süre önce o yaşlardan geçtim. 17 yaşında ikiz erkek ve kız kardeşim var. Kızkardeşim o geçiş dönemini Armağan gibi yaşadı. O yüzden çok şanslıyım. Kız çocuklarında ergenlik döneminde bir erkeksilik oluyor.

Sizde mi 17 yaşınızı öyle erkeksi şekilde yaşadınız?
Hayır bende ters oldu. Ben çok kız gibi yaşadım. Süslü püslü bir kızdım.
Armağan kurtarıcı

Rolünüzden dolayı ne gibi tepkiler alıyorsunuz?
Herkes çok beğendiğini söylüyor. Özellikle kız çocukları beğenilerini sunuyorlar. Büyük insanlar ise ‘Eniştenin cezasını sen vereceksin’ diyorlar. Armağan’ın dominantlığı seyirciye kurtarıcı gibi geliyor.

Aileniz İnegöl’hande nın yepyenı röportajı  Foolishe burada tek yaşamakta zorlanıyor musunuz?
Hiç zorlanmadım. Dört yıldır hiç aç kalmadım çok güzel yemek yaparım (Gülüyor). Bir evi çekip çevirmek aile olduğu zaman daha kolay oluyor. Ama ben dört yıldır ayrı yaşadığım için yemek, temizlik işlerine alıştım. Bir tek özlem oluyor. Çok özlediğim zaman onlar geliyorlar, ben gidiyorum. Bazen Yalova’hande nın yepyenı röportajı  Foolisha buluşup yemek yiyoruz sonra ayrılıyoruz (Gülüyor).

Anne - babanız ‘Kızım biz seni psikoloji oku diye İstanbul’a yolladık. Oyunculuk nereden çıktı’ demediler mi?
İkisi de tiyatro aşkımı biliyorlar. Zamanında ben çok istediğim için her haftasonu babam İnegöl’den sabahın köründe kalkıp Bursa’ya tiyatro eğitimine götürüyordu. Her zaman bana “Aklında bir şey kalmasın. Keşke” deme dedikleri için bu kararıma anlayışla yaklaştılar. Babam acımasızca her bölümden sonra eleştiriyor. Kırılacak, üzülecek diye düşünmez babam. Ne düşünüyorsa açık açık söyler.

MILLIYET/CAFE

hande nın yepyenı röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hande Soral ve Burak Sağyaşar röportajı=))
» SEVENTEEEN RÖPORTAJI
» hande soral trendy dergi röpörtajı
» STAR TV'YE YEPYENİ BİR TRANSFER
» Ali il röportajı