Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  genelgenel  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Küçük kadınlar fan sitesine hoş geldiniz..

Lise öğrencilerinin aşkı memnu boykotu

YazarMesaj
Tuba
Admin
Admin
Tuba

Lise öğrencilerinin aşkı memnu boykotu  Empty
MesajKonu: Lise öğrencilerinin aşkı memnu boykotu    Lise öğrencilerinin aşkı memnu boykotu  EmptySalı Tem. 27, 2010 9:56 pm

Lise öğrencilerinin Aşk-ı Memnu boykotu
Aşk-ı Memnu'yu izlemek isteyen liseliler öğretmenlerini boykot etmekle tehdit ediyor!

Liselilerden vahim 'Aşk-ı memnu' boykotu
Sabah / Mevlüt Tezel

Toplumsal gelişmelere dair dışarıdan bir gözün yaptığı araştırmanın her zaman daha sağlıklı sonuçlar verdiğine inanıyorum. En azından taraf tutmak gibi bir niyetleri olmaz diye düşünüyorum. İşte İngiliz Times gazetesinin Türk dizileri üzerinden yaptığı 'Doğu-Batı' analizi çok ses getirdi ve kimsenin de kolay kolay karşı çıkamayacağı sonuçlar ortaya çıkardı. Batılı, laik, orta sınıf aileler; 'Aşk-ı Memnu'yu; eğitimi yetersiz, milliyetçi genç erkekler ise 'Kurtlar Vadisi: Pusu'yu seyrediyormuş. 'Kurtlar Vadisi' ekibinin çektiği yapımların ulusal bilinci etkilediği doğru. Türkiye'deki birçok insan, siyasi arenada yaşananları bu dizi sayesinde kafasında netleştiriyor. Tabii bu durum da ayrı bir tartışma konusu!

ASOSYAL GENÇLİK
Times gazetesinin araştırmasında benim en çok dikkatimi çeken ise, Üsküdar Amerikan Lisesi öğrencilerinden Pınar'ın açıklaması: "Sınıfımdaki herkes 'Aşk-ı Memnu'yu izliyor, perşembe günleri fazla ödev verilirse öğretmenleri boykot etmekle tehdit ediyoruz." Tamam, 12 Eylül ve Turgut Özal dönemi asosyal bir kuşak yarattı ama durum bu kadar vahim olamaz! Üsküdar Amerikan Lisesi, yıllık ücreti yaklaşık 30 bin TL olan, bu ülkede en iyi eğitim veren kurumlardan biri. Eğer bu lisede 'Aşk-ı Memnu' için dersler boykot ediliyorsa vay halimize. Lise çağında gençler daha marjinal takılırlardı diye hatırlıyorum ben. Bu kadar da asosyal olunmaz ki!
http://kucukkadinlar.fanbb.net

Lise öğrencilerinin aşkı memnu boykotu
1 sayfadaki 1 sayfası